شامپو بدون سولفات مخصوص موهای کراتینه

شامپو بدون سولفات مخصوص موهای کراتینه

موها به طور طبیعی حاوی نوعی پروتئین به نام کراتین هستند. هر چقدر میزان کراتین در موها بیشتر باشد موها صاف تر و درخشنده تر می شوند. کمبود کراتین در ساختار موها باعث خشکی و وز شدن موها می شود. کراتینه کردن مو باعث می شود کراتین اضافی به ساختار مو نفوذ کرده و با جبران کمبود کراتین مو باعث لخت شدن و ابریشمی شدن موها شود.

نمک موجود در شامپوهایی که حاوی سدیم کلراید می تواند با محتوای کراتین موها ترکیب شده و آن ها را از بین ببرد. همچنین سولفات موجود در شامپوهای سولفاته به خاطر خاصیت قلیایی بالا به کراتین موها آسیب می رساند. بنابراین لازم است پس از انجام فرآیند کراتینه بر روی موها حتما از شامپوها و نرم کننده های فاقد سولفات و سدیم کلراید استفاده شود.

کلر موجود در آب استخرها نیز می تواند به کراتین موجود در ساختار مو آسیب برساند بنابراین توصیه می شود پس از کراتینه کردن موها از شنا کردن در استخرهای کلردار اجتناب شود.

معرفی بهترین شامپوهای بدون سولفات

معرفی شامپوهای بدون سولفات ردیست

ردیست یک شرکت ترکیه ای تولید کننده محصولات بهداشتی است. محصولات این برند از سال 1393 به بازار ایران راه پیدا کردند و در حال حاضر در 90 کشور دنیا عرضه می شوند. REDIST در میان محصولات باکیفیت خود 2 مدل شامپوی بدون سولفات ارائه کرده که برای مصرف افرادی که موهای خود را کراتینه کرده اند توصیه می شود.

  • شامپوهای ردیست مدل AntiFade Complex مشکی و قرمز
    هر دو شامپو تثبیت کننده رنگ مو و مناسب برای آقایان و بانوان طراحی شده است. این محصول فاقد سولفات، پارابن و سیلیکون بوده و حاوی روغن جوجوبا و چای سبز است. شامپوهای ردیست no 63 التهابات پوست سر را رفع می کنند و از آن جا که فاقد سولفات و سدیم کلراید هستند برای موهای کراتینه شده توصیه می شود.

معرفی سایر شامپوهای بدون سولفات

  • شامپو موهای رنگ شده السو لورآل

    شامپو موهای رنگ شده السو لورآل حاوی روغن کتان محافظ موهای رنگ شده و کراتینه شده است. این شامپو شویندگی ملایمی دارد و نه تنها به مو آسیب نمی رساند بلکه آبرسان مو است و از وز شدن و شکستگی موها بر اثر مواد شیمیایی موجود در رنگ مو جلوگیری می کند. این شامپو موها را براق می کند.

  • شامپو روغن آرگان بدون سولفات

    این شامپو که ساخت ایتالیاست به خاطر داشتن روغن آرگان ترمیم کننده و مغذی موهای آسیب دیده است. این شامپو علاوه بر بازسازی و ترمیم فولیکول های آسیب دیده مو، رطوبت مورد نیاز موها را نیز تامین کرده و موها را نرم و لطیف و شاداب می کند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.