انواع ضد تعریق و ویژگی های آن

انواع ضد تعریق و ویژگی های آن

استفاده از ضد عرق در ایام تابستان یکی از بهترین راهکارها برای فرار از بوی تند عرق بدن است. با افزایش دمای هوا، با هر بار بیرون رفتن از منزل بدن انسان به حدی عرق می کند که در برخی از افراد این عرق با بوی تندی همراه است به گونه ای که نیاز به حمام روزانه، ضروری است.  در صورتی که اگر این افراد از انواع ضد عرق برای بدن خود استفاده کنند، علی رغم عرق شدید ولی هیچ بویی حس نخواهند کرد. حتی برخی از انواع ضد عرق دارای رایحه  بسیار خوشبویی هستند که منجر به عطر خوش بدن خواهند شد. اما قبل از این که به سراغ خرید ضد عرق بروید، لازم است با هر یک از آن ها آشنایی داشته و متناسب با شرایط پوستی بدن خود بهترین ضد عرق با خریداری نمایید.

انواع ضد تعریق مناسب برای رهایی از بوی تند عرق بدن:

استیک ها در واقع همان مام های صابونی هستند که زمانی که استیک ضد تعریق را بر روی پوست خود می زنید، یک لایه صابونی بر روی پوست ایجاد شده و با جلوگیری از رشد باکتری ها، مانع از بوی تند عرق بدن خواهد شد.

متداول ترین انواع ضد عرق ها که در بازار تحت عناوین برندهای مختلف وجود دارد، اسپری ضد عرق است. شما از اسپری می توانید در هر مکان استفاده نمایید و به دلیل داشتن رایحه بسیار خوش، شبیه عطر برای بدن عمل نموده و حتی نیازی به استفاده از ادکلن برای خروج از منزل نخواهد بود. فراموش نکنید که استفاده از اسپری ضد تعریق راحت تر از استیک است ولی اثر استیک ضد تعریق، ماندگارتر است.

برای افرادی مناسب است که میزان تعریق آنها متوسط است و بدنبال یک محصول خوشبو و خوش عطر هستند.

  • کرم دئودرانت ضد تعریق

کرم دئودرانت ضد تعریق ترکیبی حاوی روغن های معطر، اسانس و الکل هستند که به جای مسدود کردن منافذ پوست، باعث از بین رفتن باکتری ها در ناحیه تعریق شده و در نتیجه مانع از بوی تند عرق بدن می شود. بنابراین این کرم ها نسبت به ژل شفاف ضد تعریق و مام ها که میزان عرق را کم می کنند، اولویت دارند.

رول های ضد تعریق نیز همانند مام و ژل های شفاف ضد تعریق عمل می کنند به این معنا که از طریق بستن روزنه های پوستی، میزان عرق بدن را کم خواهد کرد. از طرفی انواع رول ضد تعریق دارای رایحه های خوشبویی هستند که بدن را معطر می کند.

جمع بندی:

خاصیت ضد تعریق بودن                                                                                ویژگی معطر بودن

<………………………………………………………………………………………………………………………..>

مام استیک                کرم دئودرانت                     ژل شفاف/ مام رول                      اسپری بدن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.