شامپو ردیست و مراقبت های لازم برای موهای کراتینه

شامپو ردیست و مراقبت های لازم برای موهای کراتینه

موها به طور طبیعی حاوی نوعی پروتئین هستند. هر چقدر میزان این پروتئین در موها بیشتر باشد موها صاف تر و درخشنده تر می شوند. موهای خشک و فر یا موهای وز فاقد میزان کافی از پروتئین در ساختار خود می باشند.

کراتینه مو چیست؟

فرآیند کراتینه کردن مو با جایگزین کردن محتوای کراتین مو می‌تواند خشکی، وزی و پیچش موها را رفع کند و برای مدت زمانی طولانی موها را لخت ابریشمی و براق کند.
کراتینه ‌کردن مو در واقع با ترکیب کردن کراتین با کوتیکول های مو موجب ترمیم کوتیکول های آسیب دیده شده که در نهایت منجر به ترمیم کلی تارهای مو و بازیابی سلامت و درخشندگی موها می شود.

مراقبت های مورد نیاز پس از کراتینه کردن موها

نمک موجود در شامپوهایی که حاوی سدیم کلراید می تواند با محتوای کراتین موها ترکیب شده و آن ها را از بین ببرد. همچنین سولفات موجود در شامپوهای سولفاته به خاطر خاصیت قلیایی بالا به کراتین موها آسیب می رساند. بنابراین لازم است پس از انجام فرآیند کراتینه بر روی موها حتما از شامپوها و نرم کننده های فاقد سولفات و سدیم کلراید استفاده شود.
کلر موجود در آب استخرها نیز می تواند به کراتین موجود در ساختار مو آسیب برساند بنابراین توصیه می شود پس از کراتینه کردن موها از شنا کردن در استخرهای کلردار اجتناب شود.

معرفی برند ردیست

ردیست Redist یک کمپانی ترکیه ای است که محصولات بهداشتی برای مراقبت از پوست، مو و بدن تولید می کند. محصولات این برند از سال 1393 به بازار ایران راه پیدا کردند و در حال حاضر در 90 کشور دنیا عرضه می شوند.
ردیست در میان محصولات باکیفیت خود شامپوهایی فاقد سولفات ارائه کرده که برای مصرف افرادی که موهای خود را کراتینه کرده اند توصیه می شود.
این شامپوها در دو مدل مناسب موهای کراتینه رنگ نشده و موهای کراتینه رنگ شده ارائه شده اند که در ادامه به معرفی مختصر آن ها می پردازیم:

  • شامپو ردیست مدل Redist Antifade complex no 63
    شامپو Redist AntiFade Complex تثبیت کننده رنگ مو و مناسب برای آقایان و بانوان طراحی شده است. این محصول فاقد سولفات، پارابن و سیلیکون بوده و حاوی روغن جوجوبا و چای سبز است. شامپو ردیست مدل no 63 التهابات پوست سر رفع می کند و از آن جا که فاقد سولفات و سدیم کلراید است برای موهای کراتینه شده توصیه می شود.
  • شامپو تثبیت رنگ مو ردیست مدل Redist Antifade complex no 63
    شامپو تثبیت رنگ موی ردیست همچون شامپوی معرفی شده در بالا فاقد سولفات، پارابن و سیلیکون است که برای موها مضر هستند و می توانند به بافت مو آسیب برسانند. این محصول حاوی روغن جوجوبا و چای سبز است و التهابات پوست سر را برطرف می کند. این شامپو به خاطر اینکه در فرمولاسیون خود سولفات ندارد و حاوی موادی است که موجب تثبیت رنگ موهای رنگ شده می شوند برای موهای کراتینه رنگ شده انتخاب فوق العاده ای است و کاملا توصیه می شود. این شامپو هم برای استفاده آقایان و هم بانوان مناسب است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.