فرق بین عطر ادوپرفیوم و عطر ادوتویلت

فرق بین عطر ادوپرفیوم و عطر ادوتویلت

فرق بین عطر ادوپرفیوم و عطر ادوتویلت

 

تفاوت اصلی بین این محصولات در میزان غلظت عصاره ی روغنی معطر موجود در آنها است. هرچقدر عطر شما غلیظ باشد ماندگاری آن بیشتر است. این عصاره ی روغنی معطر باید با الکل و سایر حلال ها مخلوط شود تا قابل استفاده شود. الکل همانطور که نقش اساسی در رقیق کردن عطر دارد، ترکیب میزان درستی از آن در عطر به ماندگاری مناسب آن کمک میکند.

انواع عناوین عطرهای موجود در بازار عبارتند از:

پرفیوم

ادوپرفیوم

ادوتویلت

ادکلن

 

پرفیوم یکی از انواع عطرها است که غلظت عصاره روغنی معطر موجود در آن بین 20 تا 30 درصد است. از این رو ماندگاری آن زیاد بوده و قیمت بالایی دارد. این عطر بر روی پوست ماندگاری 6 ساعته دارد و روی پارچه بیش از یک روز پایدار است.

 

ادوپرفیوم نوع دیگری از انواع عطرها است که با توجه به غلظت عصاره بین 15 تا 20 درصد ماندگاری کمتری نسبت به عطرهای پرفیوم دارد ولی از انواع عطرهای سبک هستند و ماندگاری آنها بر روی پوست 4 ساعت است و برای استفاده روزانه مناسب هستند. EDP نشان اختصاری این نوع عطر است.

 

ادوتویلت یکی از انواع رقیق شده عطرها است که غلظت عصاره روغنی معطر در آن بین 5 تا 15 درصد است و ماندگاری آن بر روی پوست 2 تا 3 ساعت است. این نوع عطر مناسب برای استفاده روزانه است ولی نیاز به تجدید دارد. یکی از نکات جالب در مورد این عطر این است که در برخورد با آب مجدد رایحه آن استشمام میشود. این واکنش را شاید در هنگام شستن دست ها یا لباس هایتان تجربه کرده باشید. EDT نشان اختصاری این نوع عطر است.

 

ادکلن نسبت به سایر انواع عطر از غلظت عصاره کمتری برخوردار است – غلظتی بین 2 تا 4 درصد – و ماندگاری آن حدود 2 ساعت است. (EDC)

 

تستر عطر چیست

شرکت های تولید عطر به ازاری تولید حدود 10 عطر یک عطر تستر در بسته بندی قرار میدهند که مبلغی برای آن محاسبه نمی کنند. از این رو بر روی این تسترها نوشته شده NO FOR SALE که فروشندگان از فروش آن خودداری کنند. این تسترها برای این در نظر گرفته شده که فروشندگان بدون باز کردن جعبه عطرها امکان استشمام رایحه عطر را به مشتری های خود بدهند.

فروش تستر در خارج از ایران غیرقانونی است ولی به دلایل گوناگون در ایران به فروش میرسد. از جمله این دلایل عبارتند از: عدم عرضه رایگان آن توسط عمده فروش ها، درخواست زیاد آن توسط مشتری، قیمت مناسب و…

 

برای تهیه انواع عطرهای اورجینال و تسترهای اورجینال کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.