تاریخچه برند LALIQUE و معرفی ادکلن لالیک مشکی

تاریخچه برند LALIQUE و معرفی ادکلن لالیک مشکی

لالیک یک شرکت عطر و ادکلن سازی معتبر و محبوب فرانسوی است که فعالیت خود را در ابتدا با طراحی و تولید طلا و جواهرات، بلور و کریستال و شیشه های جذاب عطر و ادکلن آغاز کرد و در طی یک روند تکاملی پا به عرصه تولید عطر و ادکلن گذاشت. Lalique توانست با ترکیب هنر کریستال سازی مدرن و به کارگیری طراحان مشهور و خلاق دنیا ادکلن های لاکچری و منحصر به فردی تولید کند که به لحاظ رایحه، پخش بو و ماندگاری در زمره بهترین عطر و ادکلن های دنیا می باشند.

تاریخچه برند LALIQUE

رنه لالیک (1860-1945) فعالیت خود را به عنوان کارآموز جواهرات در سن 16 سالگی آغاز کرد و تا 1881 برای بسیاری از معروف ترین جواهرات پاریسی یک طراح آزاد بود. در سال 1885 کارگاه شخصی خود را در محله گیلن در پاریس افتتاح کرد. در سال 1887 در Rue du Quatre-Sepembre یک شرکت تجاری افتتاح كرد و مارك “RL” را در سال بعد ثبت كرد. در 1890 مغازه ای را در منطقه اپرای پاریس افتتاح کرد. طی یک دهه لالیك جزء معروف ترین سازندگان جواهرات پاریس بود.

در سال 1905 لالیك فروشگاه جدیدی را در Place Vendôme افتتاح كرد كه در آن جواهرات و شیشه های هنری خود را به نمایش گذاشت. این مغازه در نزدیکی یکی از فروشگاه های عطر مشهور فرانسه آن زمان به نام François Coty قرار داشت. در 1907 لالیك شروع به تولید بطری های عطر زینتی برای كتی كرد. همکاری آن ها انقلابی در صنعت عطر و ادکلن ایجاد کرد. در واقع قبل از این اتفاق عطر و ادکلن ها هرگز شیشه های هنری و جذابی نداشتند.

لالیک طی یک روند تکاملی و سال ها پس از مرگ رنه لالیک که پایه گذار این برند به شمار می آید وارد عرصه عطر و ادکلن سازی شد. لالیک تجربه و دانش فنی ساخت شیشه های کریستال لاکچری را دارا بود و از ترکیب آن با هنر عطرسازی توانست موفقیت چشمگیری در این زمینه کسب کند.

lalique تولید ادکلن را از سال 1994 با ساخت عطرهای شخصی سفارشی به صورت نسخه های محدود، امضا شده و شماره گذاری شده شروع کرد. این شرکت بعدها با همکاری ماهرترین طراحان ادکلن دنیا موفق شد به رایحه هایی منحصر به فرد و پرطرفدار مناسب خانم ها و آقایان دست پیدا کند که از آن جمله می توان به همکاری ناتالی لورسون اشاره کرد که به تولید ادکلن ENCRE NOIR که به ادکلن لالیک مشکی نیز معروف است منجر شد. این ادکلن یکی از 10 ادکلن مردانه برتر دنیاست!

معرفی ادکلن مردانه ENCRE NOIR لالیک (لالیک مشکی)

ادو تویلت مردانه لالیک انکر نویر Lalique Encre Noir با رایحه مرموزش برای مردان خاص و جذاب ساخته شده است. این ادکلن رایحه ای تلخ و گرم دارد و برای فصول سرد مناسب است.

Encre Noir در فرانسوی به معنی جوهر سیاه است با نیم نگاهی به شیشه عطر متوجه شباهت آشکار آن با مرکب می شوید. ادو تویلت مردانه لالیک انکر نویر را به خاطر رایحه عمیق و جذابی که دارد سلطنتی لقب داده اند.

ادو تویلت مردانه Lalique Encre Noir که در سال 2006 تولید شده پخش بوی بسیار قوی و ماندگاری مناسبی دارد.

رایحه اولیه: چوب درخت سرو
رایحه میانی: علف وتیور
رایحه پایانی: مشک و چوب کشمیر

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.