معرفی وایت کافی(قهوه سفید) و تفاوت آن با قهوه معمولی

معرفی وایت کافی(قهوه سفید) و تفاوت آن با قهوه معمولی

شاید فکر کنید وایت کافی یا قهوه سفید نوع جدیدی از قهوه است اما باید بدانید که این نوع از قهوه قدمتی طولانی در خاورمیانه دارد. اشتباه دیگری که درباره قهوه سفید معمول است این است که این قهوه با افزودنی های لبنی مثل شیر یا خامه تهیه می شود در حالی که قهوه سفید مثل قهوه معمولی از دانه های سبز قهوه بدون هیچ گونه افزودنی به دست می آید و تفاوت آن با قهوه معمولی تنها در نحوه roasting process (فرآیند برشته کردن) آن است.

تفاوت قهوه سفید با قهوه معمولی

برای تهیه قهوه سفید مثل قهوه معمولی از دانه های سبز قهوه عربیکا یا روبوستا استفاده می شود. برای به دست آوردن قهوه معمولی این دانه های سبز در دمایی بین 450 تا 480 درجه به طور کامل برشته می شوند به همین دلیل رنگی تیره دارند اما برای رسیدن به قهوه سفید دانه ها در درمای پایین تر و زمان کمتری رست داده می شوند و بنابراین رنگ روشن تری به خود می گیرند.

قهوه سفید به خاطر حرارت کمتری که می بیند سفت تر است و کافئین بیشتری را در خود حفظ می کند. قبل از مصرف لازم است دانه های قهوه توسط خردکن های مخصوصی پودر شوند. فنجان قهوه ای که از پودر قهوه سفید تهیه می شود طعم تلخ تری نسبت به قهوه معمولی دارد و به رنگ بژ کمرنگ خواهد بود. قهوه سیاه به خاطر حرارت بالاتر و مدت زمان بیشتری که تحت رست قرار می گیرد ترکیبات بیشتری را از دست می دهد. این واقعیت که قهوه سفید مدت زمان کمتری رست داده می شود موجب شده این مدل از قهوه علاوه بر حفظ طعم دانه های اوریجینال قهوه، ترکیبات بیشتری از آن ها را حفظ کند.

تفاوت در نحوه برشته کردن قهوه سفید و قهوه سیاه موجب شده این دو مدل قهوه تفاوت های بسیاری با یکدیگر داشته باشند. در ادامه این تفاوت ها را بررسی می کنیم.

میزان کافئین

هر چه دانه های سبز قهوه حرارت بیشتری دریافت کنند میزان بیشتری از کافئین خود را از دست می دهند بنابراین قهوه سفید کافئین بیشتری را حفظ می کند و قهوه سیاه بخش بیشتری از آن را در فرآیند برشته شدن از دست می دهد. قهوه سفید انرژی زایی بیشتری دارد و برای صبحانه انتخاب بهتری است. از طرف دیگر برای جلوگیری از بدخوابی شبانه قهوه سیاه برای عصرانه توصیه می شود.

تفاوت دیگر وایت کافی با قهوه معمولی در میزان اسیدیته و آنتی اکسیدان های موجود در آن است . این قهوه به خاطر این که کمتر شسته شده و فرآیند رست کوتاه تری دارد اسید کمتر و ترکیبات آنتی اکسیدانی قوی تری دارد.

اسیدیته

همان طور که می دانید قهوه سیاه میزان اسیدیته بالایی دارد. این امر به خاطر روستینگ بالاتر است. هر چه دانه های قهوه بیشتر حرارت داده شوند میزان اسیدیته آن ها بالاتر خواهد رفت زیرا قرار گرفتن دانه های قهوه در معرض درجه حرارت بالاتر و زمان طولانی تر موجب آزاد شدن روغن های بیشتری از دانه های قهوه می شود. این روغن ها مسوول اسیدی شدن قهوه می باشند و اسیدیته بالاتر در افراد بیشتری موجب ریفلاکس می شود بنابراین اگر شما از زخم معده رنج می برید قهوه سیاه قطع به یقین وضعیت شما را بدتر خواهد کرد. قهوه سفید در معرض حرارت پایین تری قرار می گیرد. همین مساله باعث می شود روغن های اسیدی کننده کمتری آزاد شوند بنابراین قهوه سفید اسیدیته کمتری دارد.

کلروژنیک اسید یک آنتی اکسیدان بسیار قوی موجود در دانه های سبز قهوه است که در حرارت بالا به طور کامل از بین می رود. بنابراین قهوه سیاه بخش بزرگی از آن را از دست می دهد اما قهوه سفید مقدار بیشتری از آن را حفظ می کند. این ماده واجد ویژگی های مفیدی برای بدن است که از آن جمله می توان به کاهش فشار خون و کاهش جذب کربوهیدرات و قند از مواد غذایی اشاره کرد. خاصیت دوم باعث دریافت کالری کمتر از مواد غذایی و افزایش احتمال کاهش وزن می شود. بنابراین قهوه سفید برای افرادی که دوست دارند وزن کم کنند و افرادی که قند خون و فشار بالایی دارند مفیدتر است.

طعم

دانه های سبز قهوه به طور طبیعی دارای قند می باشند. فرآیند برشته کردن قهوه سیاه با از بین بردن این قند طبیعی موجب تلخ شدن طعم آن می شود بنابراین قهوه سیاه طعم تلخ تری نسبت به قهوه سفید دارد.

کالری

وزن دغدغه اغلب افراد است. توجه به میزان کالری مصرفی روزانه اهمیت ویژه ای در سلامت بدن دارد. قهوه سیاه در مقایسه با قهوه سفید کالری کمتری دارد. به طور معمول قهوه سیاه بدون افزودنی مصرف می شود که همین امر موجب می شود بدن کالری کمتری دریافت کند اما قهوه سفید عموما به همراه مقادیر بالای شیر و قهوه نوشیده می شود.

روش دم کردن

دم کردن قهوه سیاه خیلی آسان است. کافی است مقداری آب جوش به قهوه آسیاب شده اضافه کنید و منتظر بمانید. برای اینکه قهوه زیر دندانتان نیاید بسته به دستگاه دم کننده قهوه به یک فیلتر نیز نیاز دارید. دم کردن قهوه سفید دقت بیشتری نیاز دارد. دانه های قهوه سفید به خاطر زمان کوتاه رستینگ بسیار سفت هستند. هرگز نباید دانه های کامل قهوه سفید را داخل آسیاب معمولی بریزید زیرا می توانند به آسیاب صدمه برسانند. بنابراین توصیه ما به شما این است که یک فروشنده معتبر پیدا کنید و از وی بخواهید به شما قهوه سفید پیش آسیاب شده بفروشد. پس از خرید قهوه پیش آسیاب شده آن را به روش اسپرسو دم کنید.

سایر تفاوت ها

قهوه سفید به خاطر زمان کوتاه تر روستینگ دارای کلروژنیک اسید بیشتری است. این اسید یک آنتی اکسیدان بسیار قوی است که می تواند عملکرد قلبی عروقی را بهبود بخشد و التهاب را کاهش دهد اما قهوه سفید به خاطر داشتن مقادیر بالاتر کافئین می تواند موجب اعتیاد و سایر تاثیرات منفی آن مثل فشار خون بالا شود. بنابراین به لحاظ سالم بودن هر کدام از قهوه های سفید و سیاه دارای مزایا و معایبی هستند.

خواص قهوه سفید

استفاده از وایت کافی برای کاهش وزن، کاهش فشار خون، کاهش خطر ابتلا به دیابت و … به واسطه داشتن این آنتی اکسیدان مفید است. همچنین مصرف این قهوه به کاهش چربی های موجود بر روی ناحیه شکم و پهلوها کمک می کند و می توان از آن برای لاغری نیز استفاده کرد.

روش مصرف قهوه سفید

روش مصرف این قهوه مانند دیگر مدل های آن است. این قهوه را دم کرده و مورد استفاده قرار می دهند. می توان قهوه سفید را با شکلات، شیر و دیگر افزودنی ها مصرف کرد. همچنین از آن به عنوان طعم دهنده در کیک های خانگی و مواد غذایی دیگر استفاده می کنند. البته دم کردن قهوه سفید در هر کشوری با توجه به ذائقه و فرهنگ آن ها صورت می گیرد و مواد مختلفی هم به آن اضافه می شود که به خوشمزه و مفیدتر کردن آن ها می انجامد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.