معرفی انواع خاک رس و فواید ماسک آن برای پوست

معرفی انواع خاک رس و فواید ماسک آن برای پوست

خاک رس انواع مختلفی دارد که به خاطر داشتن مواد معدنی، برای تغذیه و زیبایی پوست مفید هستند. ماسک خاک رس می تواند آلودگی ها را از عمق پوست بیرون کشیده و پوست را پاکسازی کند. این ماسک می تواند برای التیام بخشی به التهابات و از بین بردن جوش و آکنه و متعادل کردن چربی پوست استفاده شود. ماسک خاک رس می تواند منافذ را تمیز کرده و آن ها را تنگ تر کند. این ماسک برای پر کردن گونه های لاغر و چاق کردن صورت نیز کابرد دارد. هنگام انتخاب خاک رس باید به نوع و خواص آن توجه کنید و ماسک مناسب پوست خود را انتخاب کنید.

انواع خاک رس

 • خاک رس بنتونیت (Bentonite Clay)
  خاک رس بنتونیت یا خاک رس سبز دارای خاصیت جذب کنندگی بسیار قوی است به همین دلیل برای پوست هایی که به خاطر چربی بالا مستعد جوش و آکنه هستند بسیار مفید است. این خاک همچون یک آهن ربای قوی چربی اضافی و حتی کلیه سموم را از عمق پوست بیرون کشیده و یک پاکسازی کامل پوستی انجام می دهد.
 • خاک رس فولرز ارث (Fuller’s Earth Clay)
  خاک رس فولرز ارث مثل خاک رس بنتونیت قدرت جذب کنندگی بالایی دارد به طوری که از این خاک می توانید برای جذب چربی روغن شده روی لباس نیز استفاده کنید. کافی است مقداری از ماسک این مدل خاک رس روی لباستان بریزید و اجازه دهید به طور کامل خشک شود. این ماسک مناسب پوست های چرب است اما افرادی که پوست معمولی دارند می توانند هفته ای یک بار از این ماسک استفاده کنند.
 • خاک رس فرنچ گرین (French Green Clay)
  خاک رس فرنچ گرین که با نام خاک رس دریایی یا Sea Clay و به خاطر وجود مواد گیاهی به رنگ سبز است خاصیت لایه برداری دارد. این خاک رس دارای خاصیت جذب چربی و آلودگی است و به طور موثری منافذ پوست را تنگ می کند.
 • خاک رس راسول (Rhassoul Clay)
  خاک رس راسول که منشا مراکشی دارد غنی از املاح و مواد معدنی می باشد. این خاک رس علاوه بر پوست برای موها نیز بسیار مفید است. این مدل از خاک رس پوست را ضد عفونی می کند زیرا علاوه بر چربی باکتری های لانه کرده در فولیکول ها را نیز بیرون می کشد. ماسک خاک رس راسول برای جذب چربی اضافی مو و حجم دهی به موها نیز کاربرد دارد. صابون این خاک رس برای پاکسازی پوست و از بین بردن جوش های سرسیاه مفید است.
 • خاک رس کائولین (Kaolin Clay)
  خاک رس کائولین دارای انواع مختلفی است. این خاک رس در طبیعت به رنگ های سفید، زرد، قرمز و صورتی وجود دارد که هر کدام خواص متفاوتی دارند.

  • خاک رس زرد
   خاک رس زرد دارای مواد معدنی موثری برای پوست است. این مدل از خاک رس نسبت به سایر انواع آهن بیشتری دارد. خاک رس زرد مثل اغلب انواع خاک رس دارای قدرت جذب کنندگی است ولی از آن جایی که جذب کنندگی آن ملایم است علاوه بر پوست های چرب برای پوست های مختلط نیز مفید است. این خاک رس لایه بردار ملایم پوست است و برای پوست های حساس توصیه می شود.
  • خاک رس قرمز
   خاک رس قرمز دارای قدرت پاک کنندگی پوست است اما از خاک رس زرد ملایم تر است به همین دلیل برای پوست های خشک و معمولی توصیه می شود. این خاک رس باعث شفاف شدن پوست شده و التیام بخش مویرگ های پاره شده سطحی است.
  • خاک رس سفید
   خاک رس سفید خاکی نرم، ملایم، سبک و روشن است. این خاک رس آلودگی ها را از پوست خارج می کند اما پوست را خشک نمی کند چون چربی طبیعی آن را حفظ می کند. خاک رس سفید گردش خون را در ناحیه استفاده شده افزایش داده و جوان ساز پوست است. این مدل خاک رس لایه بردار و شفاف کننده پوست نیز می باشد. از خاک رس سفید به خاطر خواص بی نظیرش در انواع محصولات آرایشی و بهداشتی پوست استفاده می شود. ماسک خاک رس سفید برای انواع پوست ها مفید و مناسب است.
  • خاک رس صورتی
   خاک رس صورتی از ترکیب خاک رس سفید و قرمز به دست می آید. این خاک رس گردش خون را در سطح پوست افزایش داده و از پیر شدن پوست جلوگیری می کند. خاک رس برای پوست های حساس و نرم مناسب است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.