نکات مهم درباره استفاده از لنز چشم

آیا لنز برای چشم مضر است؟

لنزهای چشم  بسیار ایمن هستند. با این وجود اگر موارد زیر را رعایت نکنید ممکن برای شما مشکل ایجاد شود:

  • استفاده بیش از حد از لنز، می تواند به چشم شما آسیب برساند.
  • اگر آنها را به درستی تمیز نکنید.

چه افرادی نمی توانند از لنز چشم استفاده کنند؟

متأسفانه، همه نمی توانند از لنز چشم استفاده کنند. دلایل زیادی وجود دارد که برخی از افراد قادر به استفاده از لنز نیستند. ممکن است به دلیل وضعیت سلامتی مانند سندرم خشکی چشم، یا شکل چشم آنها باشد.

آیا میتوان از لنز چشم در تمام طول روز و هر روز استفاده کرد؟

** خیر. اجازه بدهید اکسیژن به چشم شما برسد.

از آنجا که لنز مستقیماً بر روی چشم استوار بوده و کل قرنیه (در مورد برخی انواع لنز بخشی از قرنیه) را تحت پوشش قرار می دهند، رسیدن میزان اکسیژن موجود در محیط به چشم شما را کاهش می دهد. در حالیکه تأمین اکسیژن مناسب برای سالم نگه داشتن چشم شما ضروری است.

پیشگیری از عفونت چشمی ویژه استفاده کنندگان از لنز

لنزها خطر آسیب دیدگی چشم را افزایش می دهند زیرا باکتری ها و سایر عوامل ایجاد کننده عفونت می توانند روی آنها جمع شوند. این امر به ویژه صحیح است که لنزها طول عمر دارند و طی زمان رسوبات روی سطح جلوی و پشت لنزها جمع می شوند.

با تمیز کردن و ضد عفونی کردن لنز پس از هر بار استفاده، می توانید خطر عفونت های مربوط به لنزهای چشمی را به میزان قابل توجهی کاهش دهید.

احتمال رخ دادن عفونت چشمی هنگام استفاده از لنز چشم چقدر است؟

طبق گفته مؤسسه Brien Holden Vision ، عفونت های چشمی فقط در حدود 4 از هر 10،000 لنز تماسی روزانه (0.04 درصد) و 20 نفر از هر 10000 نفری که لنزهای تماسی طولانی پوشیدن را به صورت شبانه (0.2 درصد) می پوشند رخ می دهد ، اما اثرات آن می تواند بسیار خطرناک باشد.

روش شستن جا لنزی

تمیز کردن جالنزی با مایع لنز بسیار مهم است و پس اجازه دهید ک جالنزی با جریان هوا خشک شود. این کار باعث می شود خطر ابتلا به این بیماری با میکروارگانیسم هایی که به چشم شما آسیب می رسانند ، کاهش یابد. همچنین شما باید حداقل هر سه ماه یکبار جالنزی خود را دور ریخته و یکی دیگر را جایگزین کنید.

روش استفاده از مایع لنز

هر بار که لنزهای خود را داخل جالنزی می گذارید، از مایع لنز تازه استفاده کنید. به زبان ساده یعنی از مایع لنز مربوط به دفعه گذشته (حتی روز گذشته) استفاده نکنید. انجام این کار باعث کاهش اثربخشی مایع لنز می شود و احتمالاً منجر به آلوده شدن لنزها و عفونت جدی چشم می شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.