مام بدون آلومینیوم

مام فاقد آلومینیوم

خرید ضد تعریق بدون آلومینیوم

در استفاده از محصولات بهداشتی مثل ضد تعریق و مام بدون آلومینیوم، بایستی به نوع پوست‌تان دقت کنید. در صورتی که پوست‌تان در معرض حساسیت‌ قرار دارد، می‌توانید برای داشتن زیربغل خشک و بدون عرق از ضدتعریق‌های بدون الکل، اسپری یا رول ضد تعریق استفاده کنید که دارای مواد و فرمولاسیونی هستند که روی پوست شما ایجاد حساسیت نمی‌کند. اگر هنوز نمی‌دانید چه ضد عرقی مناسب شما است، و آیا از ضد تعریق بدون آلومینیوم به شکل رول استفاده کنید یا اسپری، بهتر است بدانید این قضیه کاملا سلیقه‌ای است. در نهایت محتویات داخل هر کدام است که موثر عمل می‌کند.

بهترین مام بدون آلومینیوم

اگرچه در اغلب محصولات بهداشتی، آلومینیوم به کار رفته اما برندهایی هم هست که در لیست محصولاتشان بدون آلومینیوم است، مثل مام بدون آلومینیوم. به طور کلی یک دئودورانت یا ضد عرق خوب بایستی دارای ویژگی‌های زیر باشد:

 • ماندگاری روزانه بالایی داشته باشد.
 • از عرق زیاد بدن و بوی نامطبوع آن جلوگیری کند.
 • استفاده از آن راحت باشد و بسته بندی مناسبی داشته باشد.
 • روی لباس لک یا سفیدک ایجاد نکند.
 • سریع خشک شود.
 • عطر و بوی مناسب داشته باشد.
 • موجب تحریک پوست نشود.

این را در نظر داشته باشید که بسیاری از محصولات طبیعی که فاقد الکل یا آلومینیوم هستند، خیلی نمی‌توانند جلوی تعریق زیاد را بگیرند. چرا که مواد تشکیل دهنده آن، چندان نمی‌تواند روی مجرای عرق تاثیر بگذارد. با این حال برخی از ضدعرق‌های طبیعی دارای خاک رس یا جوش شیرین بوده و رطوبت ناشی از عرق را جذب می‌کند. از جمله برندهایی که دارای مام بدون آلومینیوم هستند، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. مام بدون آلومینیوم شون: دئورولان شون به انواع و مدل‌های مختلفی تقسیم می‌شود که برای زنان و مردان قابل استفاده است. مدل‌های مام شون، با رایحه‌ای از گل‌های معطر و مرکبات مشام را نوازش می‌کند. ماندگاری این مام به مدت 24 ساعت بوده و دارای ترکیبات طبیعی و گیاهی است.
 2. مام بدون آلومینیوم اوریاژ: اوریاژ دارای فرمولاسیون با ترکیبات ضدحساسیت و بدون الکل است که تا 24 ساعت ماندگاری دارد. ترکیبات آن روی پوست‌تان ایجاد حساسیت نمی‌کند و تاثیرگذاری با کیفیتی دارد.
 3. مام بدون آلومینیوم ویشی: این مام نیز فاقد الکل، آلومینیوم و پارابن بوده و تا 48 ساعت با ایجاد حس خوب شادابی و بوی خوب، همراهتان است. این برند به واسطه مواد معدنی و ویتامین‌هایی که در خود دراد، به جوانسازی و طراوت پوست زیربغل‌تان کمک می‌کند.
 4. مام بدون آلومینیوم کیووی: از برندهای باکیفیت استرالیایی است که فاقد هر گونه الکل یا مواد حساسیت زایی بوده که می‌تواند به بهترین شکل به رفع بوی بد عرق کمک کند. هیچ رد و اثری از آن روی لباس‌تان نخواهید دید. در ترکیبات آن از نوع ملایم‌ترین فرم نمک استفاده شده تا ضرری به پوست نرسد.
 5. مام بدون آلومينيوم ایوروشه: ایوروشه با ترکیبات گیاهی و طبیعی‌اش به مدت 24 ساعت شما را از شر بوی عرق نجات می‌دهد. با رایحه دل‌انگیزی که دارد باعث شادابی و حس خوب آرامش در شما می‌شود.

مزایای مام بدون آلومینیوم و الکل

همه ما از بوی عرق بیزاریم. تصور کنید در روز اول کاری‌تان، در حالی که سعی دارید تمیز و آراسته به نظر برسید، جرات نمی‌کنید دست‌تان را از بدن‌تان جدا کرده و بالا بیاورید. چرا؟ چون رد عرق به جا مانده در زیر بغل‌تان روی لباس، وجه زیبایی ندارد و زیر بغلتان را به کلی خیس کرده است. در این زمان، استفاده از مام بدون آلومینیوم به میان می‌آید. وقتی می‌توان با اسپری و مام ضد تعریق، از شر عرق کردن و بوی نامطبوع آن خلاص شد، پس معطل چه هستید؟ زمانی که بین استفاده از ضد تعریق بدون آلومینیوم یا دئودورانت می‌مانید، شناخت تفاوت‌های آن‌ می‌تواند به انتخاب‌تان کمک کند. ضدعرق، علاوه بر بوی بد عرق، عرق شما را نیز کنترل می‌کند. اغلب ضدعرق‌ها دارای نمک آلومینیومی هستند که باعث می‌شود از عرق کردن پوست جلوگیری کند. در اصل، محصولات رولی و اسپری ضد تعریق، برای کنترل عرق دارای آلومینیوم کربوهیدرات هستند در حالی که ضدعرق‌های ژلی دارای آلومینیوم زیرکونیوم است.

اما در دئودورانت، عوامل ضد میکروبی و مواد شیمیایی تنها از بوی عرق جلوگیری می‌کند و تسلطی روی خود فرایند عرق کردن ندارد. در مورد محصولاتی که دارای آلومینیوم هستند، این ماده، خطرناک است و می‌تواند سلامتی انسان را به خطر بیندازد. باید گفت، ترکیبات شیمیایی که در محصولات ضد تعریق و مام بدون آلومینیوم استفاده می‌شود، اغلب یکسان است و فقط بوی متفاوتی دارد. معمولا محصولات مربوط به آقایان بوی تندتری نسبت به محصولات مربوط به خانم‌ها دارد. برای اینکه ببینید چه محصولی مناسب شما است بایستی به جنس پوست یا نوع تعریق‌تان توجه کنید. مثلا اگر مشکل تنفسی دارید، دور استفاده از اسپری ضد تعریق را خط بکشید. یا اگر دچار حساسیت پوستی هستید، بهتر است قبل از استفاده از دئودورانت یا مام قسمتی از آن را روی پوست‌تان امتحان کنید. در صورتی که دچار خارش یا سوزش و یا حتی قرمزی در نقطه استفاده شدید، یعنی پوست شما نسبت به این محصول حساسیت دارد. در نهایت بهتر است به جای استفاده از لوسیون و مواد مایع، از ضد تعریق بدون آلومینیوم استفاده کنید.

چه کسانی باید از مام بدون آلومینیوم استفاده کنند؟

آلمینیوم یا همان نمک‌های آلومینیوم که در محصولات بهداشتی استفاده می‌شود، همانند عناصر دیگر در لوازم آرایشی، از زیر آزمایش و کنترل‌های سختگیرانه‌ای بیرون می‌آید. بنابراین در نهایت اگر از ضدتعریق‌های کلاسیک استفاده کنید و یا ضد تعریق بدون آلومینیوم مدنظرتان باشد، همه آن‌ها برای بدن شما ایمن است. البته این را در نظر داشته باشید که خود محصول روی پوست‌تان ایجاد حساسیت نکند.

هنگام خرید مام اگر به روی بسته بندی آن دقت کنید، روی برخی آن‌ها ضد تعریق 25 درصد آلومینیوم و برخی دیگر ضد تعریق 10 درصد آلومینیوم نوشته شده است. حتی اگر به آلومینیوم حساسیت ندارید، در صورتی که شدت تعریق‌تان بالا نیست، از ضد تعریق با آلومینیوم کمتر استفاده کنید.
در صورتی که به آلومینیوم یا مواد شیمیایی موجود در مام‌های حاوی الکل حساسیت دارید، و احیانا اگر باردار هستید بهتر است از مام بدون آلومینیوم استفاده کنید. اگر مشکل کلیوی دارید، اصلا از این محصولات استفاده نکنید. در صورتی که دچار تعریق بیش از حد هستید، می‌توانید از روش هایپرهیدروزیس یا درمان تعریق زیاد استفاده کنید. روشی است که به کمک جریان رسانایی برق، به کاهش تعریق کمک می‌کند. اما در نهایت اگر میزان تعریق‌تان شدید نیست، به جای استفاده از محصولات بدون آلومینیوم یا دارای آلومینیوم، از پدهای مخصوص زیر بغل استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.